DIETA-ZDRAVÝ JÍDELNÍČEK                                                                             https://www.kgdolu.estranky.cz/clanky/85-dotazu-a-odpovedi-k-diete/dotazy-a-odpovedi-k-diete.html      

 www.fithall.cz                     www.hejbejse.tv/

Restartujte se předjarní dietou

 

 

Osvoboďte své tělo od nebezpečných plísní, kvasinek, toxinů a těžkých kovů, vyčistěte střevní trakt, játra, lymfu, ledviny a cévní systém, a přitom se ještě zbavte zimních špíčků. Nehladovte, ale jezte 7 dní jenom následující potraviny.

Kombinujte podle libosti

Konzumujte jakékoliv ovoce (banán jen jeden denně), syrovou nebo v páře dušenou zeleninu, bílý jogurt, vařené brambory, ovesné vločky, suchou uvařenou rýži a tvaroh. Samozřejmě v různých kombinacích, fantazii se meze nekladou. Na všechno ostatní během této diety zapomeňte. Brambory, vločky a rýži nekonzumujte ve velkém, doporučují se třeba na oběd dva brambory, nebo mistička uvařených vloček nebo tři lžíce rýže. Saláty, brambory a rýži nesolte, ochucujte si je jen čerstvými bylinkami, z tuků je dovolena jen trocha studeného panenského olivového oleje, spíš jen jako dochucovací pojidlo. Jezte častěji v malých dávkách, druhý den zjistíte, že žaludku stačí opravdu dvě tři sousta (aby měl co dělat a neskuhral). Mezi snídaní (doporučují se vločky), obědem (brambory nebo rýže) a večeří /kupa zeleninového salátu) si dopřávejte syrovou zeleninu a ovoce. Nezapomeňte na kysané zelí, hodně zasytí a má spoustu vitamínů.

Změňte pitný režim

Po celý týden pijte denně až 3 litry tekutin, v žádném případě limonády nebo džusy, vyloučen je samozřejmě i alkohol včetně vína. Povoleny jsou jakékoliv bylinkové čaje (bez cukru), šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny a neslazené minerálky. Omezte kávu, dopřejte si maximálně jeden šálek denně (bez mléka a cukru).

Stop podietnímu šoku

Po ukončení diety, která vám pročistí organismus, se ještě stále držte zpátky, zvlášť pokud chcete shazovat. Můžete už konzumovat libové, nejlépe kuřecí maso a ryby, ale zdaleka se vyhněte fastfoodům a nejezte pečivo, smažené pokrmy ani uzeniny. Zůstaňte u malých porcí, na které si váš žaludek už zvykl. Jakmile byste se vrátila k „hodování“, dostaví se jo-jo efekt a s ním „blbá nálada“. Využijte toho, že jste to ten týden vydržela, a hlídejte se, abyste mohla jaro přivítat v nových hadřících, jejichž nákupem se vám zvedne sebevědomí do nebeských výšin!